XLIV Kongres PPS ustalił nową wysokość składek

275828521_684944169213134_6468152567133180595_n

19 marca 2022 roku na XLIV Kongresie PPS uchwalono nowe prawo wewnątrzpartyjne odnoszące się do składek członkowskich i dodatkowych.

Na mocy uchwały, której treść można przeczytać tu (link), składka członkowska, czyli podstawowa, wynosi od przyszłego miesiąca:

  • 15 złotych miesięcznie dla pracujących,
  • 7 złotych miesięcznie dla emerytów i rencistów,
  • 1 złoty miesięcznie dla bezrobotnych, uczniów i studentów.

Nowością jest tzw. składka dodatkowa. Dotychczas poza Radą Naczelną, władze centralne i lokalne Partii nie miały możliwości ustalenia dodatkowych opłat, np. dla finansowania nagłych potrzeb. Na Kongresie sytuacja uległa zmianie. Od teraz okręgi PPS mogą “ustalić dodatkowe składki stałe lub czasowe dla sfinansowania własnych przedsięwzięć (…) na wniosek Komitetu Koła za zgodą członków Koła”.

Podobna sytuacja w organach centralnych: Rada Naczelna może ustalić dodatkowe składki dla własnych członków, tak jak miało to miejsce dotychczas, oraz dla członków CKW i CSP. Zgodnie z uchwałą, sześciomiesięczna zwłoka w opłacaniu składki dodatkowej przez członka władz centralnych skutkuje wydaleniem z organu.

Na koniec pamiętajmy: opłacanie składki dodatkowej nie zwalnia z płacenia składki członkowskiej! Zwlekanie z opłatą 12 miesięcy skutkuje wykreśleniem z listy członków PPS.

Dowiedz się więcej o PPS

Walczymy o lepszą Polskę dla nas wszystkich

Przewiń do góry