„Koniec wyborów. Co teraz?” Dyskusja po maratonie wyborczym

BQ7EcUv4

Wyborczy maraton dobiegł końca. Po wyborach parlamentarnych, samorządowych i europejskich przyszedł czas na podsumowania. Na dyskusji, zorganizowanej 14 czerwca przez Inicjatywę Wschód w budynku Samopomocy Chłopskiej, spotkali się aktywiści, dziennikarze, eksperci i politycy młodszego pokolenia, aby porozmawiać o lekcjach z minionych kampanii i pomysłach na dalsze zmienianie Polski.

W dyskusji udział wziął rzecznik Polskiej Partii Socjalistycznej, Jakub Pietrzak, a także Karolina Wójcicka (Dziennik Gazeta Prawna), Maja Kudła (Inicjatywa Pracownicza), Dominika Lasota (Inicjatywa Wschód), Zofia Sobczak (CoopTech Hub, Pacjent Europa) oraz Adam Traczyk (More In Common).

W długiej dyskusji krytycznie podsumowano przebieg i wyniki trzech ostatnich kampanii wyborczych oraz dyskutowano o zadaniach Lewicy, jej roli w państwie i rządzie, możliwościach rozszerzania działalności o przedstawicieli organizacji lokatorskich, związków zawodowych, stowarzyszeń, fundacji i niezależnych działaczy społecznych. Poruszono temat spadającej frekwencji i zainteresowania wyborami wśród młodych oraz ograniczonej oferty dla starszych wyborców.

Po debacie zorganizowane zostało spotkanie integracyjne, na którym młodzi działacze mogli nawiązać dodatkowe kontakty oraz wymienić się dalszymi uwagami. W wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele Młodych Socjalistów PPS.

Dowiedz się więcej o PPS

Walczymy o lepszą Polskę dla nas wszystkich

Przewiń do góry