Łódź: PPS przeciwko masowej imprezie w zabytkowym Parku na Zdrowiu

419971147_355331617448808_2305350472941254971_n

Łódzka PPS przeciwko masowej imprezie w zabytkowym Parku na Zdrowiu W ostatnich dniach przedstawiciele Koła PPS Łódź-Polesie uczestniczyli w spotkaniu mieszkańców z władzami miasta, na którym wyrażono sprzeciw wobec organizacji Festivalu Audioriver w łódzkim Parku im. Józefa Piłsudskiego na Zdrowiu.

Jak zwracają uwagę protestujący mieszkańcy i członkowie Koła PPS Łódź-Polesie – ani troska o zwierzęta (i te żyjące dziko, i te w ZOO), ani obawa przed zniszczeniem parku przez imprezę masową i rozjechanie parkowych alejek ciężkimi samochodami ze sprzętem, ani obawy okolicznych mieszkańców o hałas, ani troska o tamtejsze mogiły i miejsca martyrologii, póki co nie znalazły zrozumienia.

„Park na Zdrowiu jest parkiem szczególnym. To teren zabytkowy, historyczny, rekreacyjny, w skład którego wchodzi rezerwat przyrody, obszary leśne z bogatą i dziko żyjącą fauną. To tutaj, za czasów zaborów, odbywały się egzekucje bojowników o niepodległość. Mamy tu Pomnik Czynu Rewolucyjnego 1905 roku, który upamiętania bohaterską krew przelaną w Powstaniu Łódzkim oraz Wzgórze Niepodległości, będące mogiłą ofiar carskich kaźni. Pomysł zorganizowania w takim miejscu parodniowego koncertu dla 17000 uczestników budzi kolejno nasze zdziwienie, niedowierzanie, rozpacz i słuszny gniew. Apelujemy do władz naszego miasta o wsłuchanie się w rosnący coraz bardziej głos sprzeciwu łodzian wobec tego projektu.” – pisze w przyjętym stanowisku Komitet Koła PPS Łódź Polesie.

Pełna treść stanowiska koła PPS Łódź-Polesie

Dowiedz się więcej o PPS

Walczymy o lepszą Polskę dla nas wszystkich

Przewiń do góry