Stanowisko PPS ws. projektu ustawy Prawo komunikacji elektronicznej

Członkowie Polskiej Partii Socjalistycznej protestują przeciw tworzeniu przez PiS dominującej pozycji telewizji państwowej na rynku mediów. Dzieje się to w roku wyborczym. To skandaliczne praktyki, które mogą mieć wpływ na wynik wyborów.

Do Sejmu RP wpłynął projekt ustawy Prawo komunikacji elektronicznej, zawierający między innymi zmiany w Ustawie o radiofonii i telewizji, dostosowujące polskie prawo do unijnych regulacji w sprawie europejskiego kodeksu łączności elektronicznej. Rząd złożył w sejmie projekt ustawy wprowadzającej ustawę – Prawo komunikacji elektronicznej. Media nazwały ją „Ustawą pilotową” ze względu na zawarte w niej kuriozalne rozwiązania.

Rządowy projekt ustawy w nieuzasadniony sposób umieszcza telewizję państwową w wyjątkowo uprzywilejowanej pozycji, gdyż nakłada na nadawców obowiązek umieszczanie kanałów telewizji publicznej, TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info i TVP Kultura na pierwszych miejscach pilota i wykazu kanałów. Dalsze 30 pozycji ma zależeć od decyzji KRRiT.

To rozwiązanie narusza nasze prawo do swobodnego wyboru mediów, narusza zasadę równości i konkurencyjności. Decydowanie o tym, co mamy oglądać i czego słuchać to przejaw lekceważenia obywateli przez władzę oraz obraza naszej inteligencji.

Żądamy aby władza porzuciła ten skandaliczny pomysł!

Prezydium Rady Naczelnej
Polskiej Partii Socjalistycznej

(-) Wojciech Konieczny

Poznaj socjalistów!

PPS jest najstarszą partią polityczną w Polsce. Poznaj nasze dążenia i cele: działania parlamentarne, manifestacje i nie tylko. Od 1892 roku do dziś.

Przewiń do góry