Stanowisko PPS Warszawa ws. skandalicznej wypowiedzi posła A. Sośnierza

Członkowie Okręgowego Komitetu Warszawskiego Polskiej Partii Socjalistycznej są oburzeni skandaliczną wypowiedzią posła Andrzeja Sośnierza z 28 września b.r. podczas obrad sejmowej Komisji Zdrowia: „(…) ten socjalizm to też choroba umysłu ludzkiego”.

Polscy socjaliści z PPS od 130 lat walczą o niepodległość i suwerenność naszej ojczyzny. Stajemy w obronie ludzi pracy, kierujemy się zasadami humanizmu socjalistycznego i demokratycznego państwa prawa. Za te wartości cierpiało i poległo wielu naszych towarzyszy. Wypowiedź pana Sośnierza i przyklaskujących mu polityków dyskredytuje go jako polityka, stawia pod znakiem zapytania deklarowany przez niego patriotyzm, a argument o chorobie umysłowej dyskredytuje go jako lekarza.

W pełni popieramy wniosek o ukaranie skierowany do komisji etyki. Oczekujemy surowej oceny skandalicznego zachowania posła.

Kacper Wężyk
Przewodniczący
Okręgowego Komitetu Warszawskiego
Polskiej Partii Socjalistycznej

Poznaj socjalistów!

PPS jest najstarszą partią polityczną w Polsce. Poznaj nasze dążenia i cele: działania parlamentarne, manifestacje i nie tylko. Od 1892 roku do dziś.

Przewiń do góry