Prawica znowu szuka kozła ofiarnego. Padło na osoby trans

8ao8739ewdgz6t4ro3hn2jufjk54mwra
AUTOR

Dla większości z nas czerwiec mija pod znakiem Miesiąca Dumy. Dla Prawa i Sprawiedliwości jest to miesiąc objazdu po polskich miastach i zbierania sił przed przyszłorocznymi wyborami.

I właśnie w ten, tak ważny dla polskiej społeczności queerowej miesiąc, Jarosław Kaczyński wygłosił słowa: “Musimy doprowadzić do tego, żeby powróciła prawda. Oczywiście, ktoś może się z nami nie zgadzać. Ma lewicowe poglądy, uważa, że każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć, że do godziny – jest w tej chwili wpół do szóstej – byłem mężczyzną, a teraz jestem kobietą. Lewica uważa, że tak powinno być i należy tego przestrzegać. Mój szef, moja koleżanka czy kolega powinni się do mnie zwracać tym razem w formie żeńskiej. Można mieć takie poglądy, dziwne co prawda, ja bym to badał, ale można.“ 

Antynaukowy bełkot, prostacki humor, a przede wszystkim spłycanie codziennych trudności osób transpłciowych i robienie sobie z tego kpin, a wszystko w ramach tzw. obrony rodziny. Obrony rodziny przed sztucznym zagrożeniem według antycznej zasady “dziel i rządź”.

Nie miejmy złudzeń. PiS zgodnie z obraną przez siebie taktyką szuka kolejnego wroga, którym będzie straszył przed następnymi wyborami. Słyszeliśmy już o uchodźcach przenoszących choroby zakaźne. Słyszeliśmy już o tym, że społeczność LGBTQ to ideologia, a nie ludzie, i choć “ideologia gender” przewija się regularnie w prawicowej narracji, to zdaje się, że tym razem uwaga skupi się na osobach transpłciowych i niebinarnych.

Pogarda jest jednym z największych przewinień obecnej władzy. Pogarda w stosunku do każdego człowieka, który nie mieści się w ich własnej wąskiej definicji obywatela. W przeciwieństwie do antyspołecznej prawicy, Polska Partia Socjalistyczna od zawsze była, jest i będzie przeciwko pogardzie, wykluczeniu i nienawiści.

Socjaliści uzbrojeni w wiedzę historyczną nie zgadzają się na tworzenie coraz to nowszych wrogów publicznych, by tylko utrzymać się przy władzy. Wiemy, jak to się kończy, kiedy prawica zabiera się za znajdowanie kozła ofiarnego. Dlatego musimy popierać postulaty środowisk queerowych, takie jak: równość małżeńska, godna tranzycja, adopcja przez pary jednopłciowe i rzetelna edukacja seksualna.

Poznaj socjalistów!

PPS jest najstarszą partią polityczną w Polsce. Poznaj nasze dążenia i cele: działania parlamentarne, manifestacje i nie tylko. Od 1892 roku do dziś.

Przewiń do góry