PPS w Paradzie Równości: Tak dla praw LGBT+, nie dla banków i korporacji!

C7ECCC75-4B02-40E2-BCCB-744BCCD6923B

Członkowie i członkinie PPS uczestniczyli w tegorocznej warszawskiej Paradzie Równości, która odbyła się 25 czerwca 2022 roku. Ruszyliśmy spod Pałacu Kultury o godzinie 14:00. Przyszliśmy z własnymi banerami, na których można było przeczytać: „Solidarność pracownicza z LGBT+”. Obecne były również flagi i kamizelki PPS.

W przeciwieństwie do pozostałych ugrupowań lewicy, obecność PPS w Paradzie Równości była naznaczona protestem wobec zwiększającego się wpływu korporacji i banków na wydarzenie. Socjaliści dołączyli do Czerwonego Bloku Parady Równości, w którym uczestniczyła również Alternatywa Socjalistyczna oraz liczne organizacje antykapitalistyczne.

– Parada jest wydarzeniem dla ludzi, a nie dla wielkich firm działających w krajach gdzie za bycie LGBT grozi kara śmierci. W Polsce udają, że nas wspierają, a w innych krajach fundują zbrodnicze reżimy – powiedział nam jeden z uczestników.

Skandowaliśmy m. in. „Tanio queeru nie sprzedamy”, „Marsz dla ludzi nie dla akcji – precz z reklamą korporacji!”, „Chodźcie z nami nie z bankami”, „Kapitalizm to nie równość”, co spotkało się z entuzjastyczną reakcją tłumu. Po tegorocznej Paradzie jesteśmy przekonani, że większość jej uczestników zgadza się z naszymi postulatami: odebrać wielkiemu kapitałowi wpływ na kształt Parady.

Dowiedz się więcej o PPS

Walczymy o lepszą Polskę dla nas wszystkich

Przewiń do góry