Pokój, praca, sprawiedliwość: Pierwszomajowa odezwa Polskiej Partii Socjalistycznej

DSCF7258(1)

1 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Święto ustanowiła w 1889 roku II Międzynarodówka Socjalistyczna dla upamiętnienia wydarzeń w Chicago. Tamtejsze władze krwawo rozprawiły się z robotnikami walczącymi o ośmiogodzinny dzień pracy.

Święto Pracy powinno być jednym z najważniejszych dni w roku każdej pracownicy i pracownika. Upamiętnia walkę pokoleń socjalistów o prawa pracownicze, godność i podmiotowość ludzi pracy.

Osiągnęliśmy wiele, ale wciąż pojawiają się nowe wyzwania. Kapitalizm nie ustaje w próbach ograniczania praw pracowniczych. Polska Partia Socjalistyczna apeluje do ludzi pracy o solidarność z wszystkimi walczącymi o swoje prawa.

W tym roku 1 Maja ma dodatkowe znaczenie w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Polska Partia Socjalistyczna solidaryzuje się z ludźmi pracy na całym świecie. Dziś szczególnie zwracamy uwagę na walkę narodu ukraińskiego o samostanowienie, integralność terytorialną i pokój, który jest wartością najwyższą.

Wzywamy naszych Rodaków do solidarnego działania na rzecz obrony praw pracowniczych, praw człowieka, demokracji i praworządności. NIECH SIĘ ŚWIĘCI 1 MAJA!

Dowiedz się więcej o PPS

Walczymy o lepszą Polskę dla nas wszystkich

Przewiń do góry