Koło Parlamentarne z wnioskiem ws. skandalicznego zachowania posłów Konfederacji

DSC_3582_fotGrzegorzKrzyzewski

W związku ze skandalicznym zachowaniem posłów Konfederacji, biorących udział w wydarzeniu, na którym zrównano akcję szczepień z historyczną tragedią Holocaustu, członkowie Koła Parlamentarnego PPS złożyli wniosek do Komisji Etyki Poselskiej Sejmu RP.

Treść wniosku

Wniosek ws. naruszenia przez posłów: Roberta Winnickiego, Konrada Berkowicza, Artura Dziambora, Janusza Korwin-Mikke i Grzegorza Brauna art. 5 i 6 Zasad Etyki Poselskiej, tj. zasady rzetelności i dbałości o dobre imię Sejmu RP.

Od 1 stycznia 2021 do 10 października 2021 r. z powodu COVID-19 zmarło 42 586 Polek i Polaków. 41 699 z nich było niezaszczepionych. Posłowie Koła Konfederacji lekceważą fakty i dowody naukowe, dotyczące morderczych skutków pandemii i nieocenione korzyści, płynące ze szczepień. Posłowie, zniechęcając obywatelki i obywateli państwa polskiego do wzięcia udziału w ratującym życie programie szczepień, przekraczają jednak kolejne granice. Po raz kolejny zrobili to 14 grudnia 2021 roku, uczestnicząc w demonstracji radykalnych środowisk proepidemicznych pod Sejmem RP.

Posłowie z pełną świadomością wystąpili na wiecu pod znakiem, stylizowanym na napis umieszczony nad bramą wjazdową do nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Budzące trwogę hasło „Arbeit macht frei”, ponuro witające więźniów obozu, w którym zgładzonych zostać mogło nawet 5 milionów osób, dla partykularnego interesu politycznego, z braku jakichkolwiek zahamowań moralnych i głębokiej odporności na wiedzę, przerobiono na hasło „Szczepienie czyni wolnym”. Zrównanie programu szczepień, ratującego życie dziesiątkom tysięcy Polek i Polaków z nazistowskim programem masowej eksterminacji, którego ofiarami padli ogromnym stopniuobywatele polscy, uważamy za skandaliczne, obrzydliwe, obraźliwe dla pamięci ofiar Zagłady i niegodne Posłów na Sejm Rzeczypospolitej.

Dlatego działając na podstawie art. 3, ust. 1 Regulaminu Komisji Etyki Poselskiej, wnosimy o dogłębne rozpatrzenie sprawy i wymierzenie najwyższego możliwego wymiaru kary wskazanym we wniosku posłom.

Dowiedz się więcej o PPS

Walczymy o lepszą Polskę dla nas wszystkich

Przewiń do góry