PPS powraca do Sejmu, powstaje Koło Parlamentarne PPS

DSC_3504_fotGrzegorzKrzyzewski

Dziś, 14 grudnia 2021 roku, reprezentacja PPS w parlamencie powiększyła się. Polska Partia Socjalistyczna podejmuje ważny krok w jej dzisiejszej historii. Tym samym członkowie partii, w tym nasz senator Wojciech Konieczny, nie będą należeć już do Klubu Parlamentarnego Lewicy, a do samodzielnego Koła Parlamentarnego Polskiej Partii Socjalistycznej.

Jesteśmy za lewicą demokratyczną, pro-pracowniczą i stanowczo sprzeciwiającą się działaniom radykalnej prawicy. Te wartości towarzyszą nam przez 129 lat historii naszej partii i to te wartości reprezentować będzie PPS. Niepodległość, powszechne prawo wyborcze, ośmiogodzinny dzień pracy i ubezpieczenia chorobowe – to wszystko historyczny dorobek naszej partii, który dosadnie obrazuje czemu godne reprezentowanie tych wartości jest tak kluczowe dla lewicy.

Jednocześnie mamy głęboką nadzieję, że to wydarzenie pozwoli wprowadzić nową jakość w polskim parlamencie, a Koło Parlamentarne PPS odpowie na potrzeby wszystkich mieszkańców naszego kraju, niezależnie od płci czy też poziomu zarobków.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, ogłaszającym powstanie Koła: “Nigdy nie zapomnimy, że naszą ojczyzną są wszystkie Rzeczypospolite, a naszym obowiązkiem jest pamięć i szacunek dla ludzi, którzy wzniecali powstania przeciw zaborcom, walczyli o wolność z hitlerowskim najeźdźcą, odbudowali Polskę z powojennych ruin, przeprowadzili reformę rolną i uprzemysłowienie, zlikwidowali analfabetyzm i wprowadzili bezpłatną służbę zdrowia. W naszej działalności parlamentarnej będziemy kontynuować te patriotyczne, demokratyczne, wolnościowe tradycje”.

Dowiedz się więcej o PPS

Walczymy o lepszą Polskę dla nas wszystkich

Przewiń do góry