Jedną z uznawanych przez nas zasad ustroju socjalistycznego jest prawo jednostki do swobodnego wyrażania swoich poglądów. Tej wolności musi towarzyszyć swobodny dostęp do informacji i poglądów innych, bez względu na to, czy podzielamy te poglądy. Narzędziem do realizacji tej zasady jest rzeczywisty pluralizm mediów. Władza nie ma prawa do zawłaszczania mediów jak to zrobiono z telewizją publiczną, ale nie ma tez prawa likwidować lub ograniczać działalność mediów głoszących nieuzgodnione z nią poglądy i w jakiejkolwiek postaci zapobiegać medialnej kontroli jej działalności.
Stacja TVN, a szczególnie TVN 24 reprezentuje w dużej mierze obce nam poglądy neoliberalne i często krytykuje poczynania lewicy, ale w przeciwieństwie do TVP podaje z reguły rzetelne informacje.
Jako PPS nigdy nie popieraliśmy podporządkowania mediów jednej opcji politycznej jak to miało miejsce za czasów PRL , a widzimy, że Zjednoczona Prawica dąży uparcie do przywrócenia tego stanu w obecnej Polsce. Charakterystyczna i oburzająca była wypowiedź posła Suskiego wskazująca na prawdziwe uzasadnienie przygotowania tej ustawy, aby uzyskać wpływ na TVN przez PiS.
Z poglądami z którymi się nie utożsamiamy chcemy polemizować w otwartej i uczciwej dyskusji, a nie poprzez zamykanie ust przeciwnikom.
Oburzające jest też dla nas forsowanie nowej ustawy medialnej wbrew interesom politycznym, gospodarczym i obronnym naszej Ojczyzny. Polska nie żyje w wyizolowanym świecie, a naszym podstawowym interesem nie jest nie istniejąca w rzeczywistości „suwerenność”, lecz harmonijna i przynosząca korzyści wszystkim, współpraca z zaprzyjaźnionymi narodami.
Mamy nadzieje, że twarda postawa senatu, poparta refleksją ze strony niektórych, bardziej światłych posłów obozu rządzącego, zapobiegnie końcowemu przyjęciu tej ustawy, w imię rzeczywistej racji stanu.