Łódź: Premiera 1. numeru „Łodzianina”

Z wielką przyjemnością informujemy o ukazaniu się nowej publikacji poświęconej działalności PPS. „Łodzianin” to miesięcznik stworzony z inicjatywy Koła PPS Łódź Widzew. Gratulujemy i oczekujemy kolejnych wydań

W załączeniu informacja od towarzyszy z Łodzi oraz 1 numer „Łodzianina”

Towarzyszki i Towarzyszy, miło nam poinformować,

że nasze Koło PPS Łódź Widzew zaczęło wydawać gazetkę „Łodzianin”. Na początek jako miesięcznik, pierwszy numer w nakładzie 500 egzemplarzy, format A4 dwustronicowy, wersja papierowa czarno-biała. Pierwszy numer dotyczy w całości problemu budowy spalarni śmieci, która ma zostać wybudowana na łódzkim Widzewie.

Kolportaż Łodzianina będzie się odbywał w ramach aktywnego działania naszych członków. Rozdawany będzie bezpłatnie. Będą też wersje kolorowa w pdf. dostępne na naszej stronie internetowej.

Jeden z kolejnych numerów poświęcony będzie patronowi naszego koła, zasłużonemu łodzianinowi i członkowi PPS Eugeniuszowi Ajnenkielowi i problemów jakie napotyka inicjatywa naszego Koła, by przywrócić Jego imię jako patrona jednej z ulic miasta.

 Wierzymy, że Łodzianin przyczyni się do propagowania naszej Partii, a tematy w nim poruszane zainteresują mieszkańców Łodzi.

 Winieta wykorzystana w pierwszym numerze jest kopią oryginalnej, z okresu międzywojennego, następne będą tylko do nie nawiązywać z wyraźnym podaniem wydawcy.

 Pobierz ŁODZIANINA 1 Nr Lipiec 2021

Dowiedz się więcej o PPS

Walczymy o lepszą Polskę dla nas wszystkich

Przewiń do góry