Wybory w Organizacji Młodzieżowej PPS

Zgodnie z regulaminem OM PPS po roku od ostatnich wyborów, 13.01.2021 zorganizowane zostały ponowne wybory na kolejną, trzecią już kadencję Zarządu. W związku z planowaną restrukturyzacją organizacji, od tej kadencji Zarząd składa się z siedmiu osób.

Zgodnie z regulaminem wybory odbyły się elektronicznie i trwały 72h. Uprawnionych do głosowania było 74 pełnoprawnych członków Czerwonej Młodzieży.

Po zakończonych wyborach, 16.01, wśród wybranych osób, odbyło się głosowanie, które stuprocentowym poparciem 7 głosów ustaliło funkcje zarządu:

Tow. Piotr Kurzyński – Przewodniczący CM
Tow. Adrianna Radłowska – Wiceprzewodnicząca CM
Tow. Bartosz Sieniawski – Sekretarz CM
Tow. Matylda Szpila – Redaktor Naczelna
Tow. Mateusz Binias – Logistyk Generalny
Tow. Kacper Wężyk – Koordynator Generalny
Tow. Wiktor Buraczewski – Rekruter Generalny

Gratulujemy wszystkim wybranym członkom OM PPS!

Przemówienie Przewodniczącego OM PPS Piotra Kurzyńskiego

Obchodzimy dziś 98. rocznicę pierwszego spotkania organizacyjnego Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego. Wchodząc w nowy rok i nową kadencję zarządu nowej, odrodzonej Organizacji Młodzieżowej PPS, pamiętamy o naszych poprzednikach. To właśnie działacze OM TUR przecierali szlaki, którymi dziś dzielnie podążamy.

Drogie Towarzyszki i Towarzysze! Zaczynamy nową kadencję w bardzo trudnych dla nas czasach. W dobie pandemii, gdzie kapitalizm doprowadza do coraz większych patologii w świecie pracy oraz w społeczeństwie, prawa pracownicze są notorycznie łamane. Młodzi ludzie nie mają perspektyw rozwoju i znalezienia zatrudnienia. Państwo niewystarczająco wspiera ludzi pracy i nauki. Problemy te dotykają nie tylko młodych ludzi. Również pracownicy z wieloletnim stażem na rynku pracy muszą zmagać się z trudną rzeczywistością III RP.

W tym roku, skupmy nasze siły na walce z kapitałem oraz prawicą, czerpiącym korzyści z obecnej sytuacji polityczno-społecznej. Nie możemy przyglądać się bezczynnie, jak odbiera się nam prawo do godnego życia, rozwoju i pracy!  Jak to osiągniemy? Niech naszymi narzędziami do poprawy warunków wszystkich uciemiężonych będą: działalność związkowa, agitacja uliczna i edukacja ludowa. Aktywność w tych dziedzinach pozwoli nam skierować społeczeństwo na dobre tory. Ku socjalizmowi!

Poznaj socjalistów!

PPS jest najstarszą partią polityczną w Polsce. Poznaj nasze dążenia i cele: działania parlamentarne, manifestacje i nie tylko. Od 1892 roku do dziś.

Przewiń do góry