Redaktor naczelny „Przegląd Socjalistyczny” tow. Andrzej Ziemski zaprezentował nowy numer tego zasłużonego dla promocji myśli socjalistycznej kwartalnika. Spotkanie odbyło się na zaproszenie koła Śródmieście PPS 26 czerwca warszawskiej siedzibie partii. Obecni byli między innymi autorzy tekstów opublikowanych w bieżącym numerze: Prof. Dr hab. Kazimierz Łastawski, autor „Polska racja stanu w II dekadzie XXI wieku”, Gabriel Zmarzliński, „Katyń refleksja z dystansu” a także towarzysze Jan Herman i Cezary Żurawski, których teksty przeczytacie w najnowszym numerze PS. Wielu uczestników spotkania to autorzy materiałów ukazujących się często na łamach kwartalnika.

Spotkanie rozpoczął wstęp tow. Ziemskiego, który mówił o intelektualnych walorach pisma, jego wkładzie w propagowanie historii ruchu socjalistycznego oraz o funkcji platformy dyskusyjnej dla wielu przedstawicieli szeroko pojętej myśli lewicowej. Warto zauważyć, że tow. Redaktor jest także autorem artykułu „Kryzys polskiej prezydentury”, który polecamy uwadze towarzyszy gdyż odnosi się on do aktualnych wydarzeń.

Spotkanie wypełniły rozmowy z autorami na temat ich publicystyki i plamach wydawniczych pisma. Życzymy redakcji PS dalszych sukcesów na polu promocji myśli lewicowej i kreowania uczciwej polityki historycznej wśród czytelników.

 

Najnowszy numer Przeglądu jest już dostępny na portalu PS

 

BP