„Przedwiośnie”, Organizacja młodzieżowa „Wiosny Roberta Biedronia”, z udziałem „Młodzi Demokraci". „Organizacji Młodzieżowej PPS”, „Młodzi Razem”, „Stowarzyszenie Ostra Zieleń”, Kluby Młodych Kukiz’15” i „Młoda Prawica”. W trakcie Debaty paneliści wypowiadali się na trzy tematy: Służba zdrowia i rola państwa, kto powinien stanowić siłę dominującą w walce z kryzysem klimatyczny i jaka forma podatku, liniowy czy progresywny jest społecznie sprawiedliwa.

W dalszej części debaty uczestnicy mogli zadawać pytania skierowane bezpośrednio do przedstawicieli młodzieżówek.

Młodzieżówkę PPS reprezentował tow. Dominik Chrabski. Zaprezentował między innymi pogląd o konieczności dominacji publicznej służby zdrowia oraz obowiązku państwa w realizacji programów proekologicznych. Stwierdził on, że podatek progresywny to najbardziej prospołeczna forma działania fiskusa. Zapytał on o stosunek do energetyki atomowej w naszym kraju.

 

Uważamy, że debata była sukcesem organizacji młodzieżowych. Każda z nich prezentowała programy swojej partii macierzystej, a mimo to debata była merytoryczna, a jej uczestnicy wykazali się kulturą polityczną, często większą niż politycy zawodowi.

 

 

BP PPS