Rada Naczelna Polskiej Partii Socjalistycznej, na posiedzeniu 20 lipca 2019 podjęła uchwałę o przystąpieniu do bloku wyborczego lewicy, tworzonego przez „Wiosnę”, „Razem” i SLD,  na wybory do Parlamentu RP.

Po posiedzeniu Rady Naczelnej, na briefingu prasowym, w którym uczestniczyli tow. Wojciech Konieczny, przewodniczący RN PPS, Włodzimierz Czarzasty przewodniczący SLD i Adrian Zadberg, lider partii Razem przedstawiono decyzję Rady.

Tow. Konieczny powiedział między innymi: ·”Dajemy to, co jest w polskiej lewicy najpiękniejsze: dajemy nazwiska, dajemy tradycje, dajemy Piłsudskiego, Limanowskiego, Daszyńskiego, Pużaka, Mulaka. Wszyscy oni na pewno gdzieś tam oglądają to i cieszą się, i wiedzą, że polska lewica naprawdę ma szansę na to, że odzyska swoje miejsce i my będziemy tego częścią, z czego się bardzo cieszymy"

Adrian Zandberg podkreślił, że "Polska Partia Socjalistyczna to jest wspaniały symbol, symbol walki o demokrację i sprawiedliwość społeczną, splecionej ze sobą walki o prawa pracowników i konsekwentnego stania po stronie praw człowieka".

Szef SLD Włodzimierz Czarzasty zapowiedział, że w najbliższym czasie zostanie powołany wspólny sztab i będą uzgodnione elementy programowe, które będą eksponowane w kampanii.
 "Idziemy do przodu!” powiedział.

BP