Rada Naczelna Polskiej Partii Socjalistycznej zebrała się na posiedzeniu wyjazdowym w Łodzi. 15 czerwca towarzysze, członkowie RN spotkali się w siedzibie łódzkiego Muzeum Tradycji Niepodległościowych.

Rada Naczelna w związku z tragiczną śmiercią towarzyszki Anny Belicy uzupełniła swój skład. Do Rady Naczelnej została powołana towarzyszka Małgorzata Białek z Mazowieckiej organizacji PPS.

Następnie RN dokonała oceny kampanii wyborczej do parlamentu UE i sytuacji politycznej partii przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu RP. Postanowiono powołać Komitet Wyborczy PPS oraz Sztab wyborczy do wyborów parlamentarnych. 
Przedyskutowano treść materiałów pokongresowych, zostaną one opublikowane w formie uchwał i stanowisk po redakcji ostatecznej przez radę.

W godzinach porannych delegacja RN PPS wraz z przewodniczącym Wojciechem Koniecznym pożegnała towarzyszkę Annę Belicę na cmentarzu w Zduńskiej Woli

 

 

 

 

 

 

 

 

Po posiedzeniu członkowie Rady Naczelnej PPS uczestniczyli w demonstracji upamiętniającej rewolucję 1905 roku. Pochód był utrzymany w klimacie historycznym.

BP PPS