Szanowni Państwo!

 Zwracam się do Państwa z olbrzymią prośbą o przesyłanie informacji o rekrutacji do IV edycji Akademii Demokracji Socjalnej (ADS) do działaczek i działaczy SLD, wolontariuszy obecnej kampanii wyborczej Lewicy - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz wszystkim zaangażowanym w sukces kandydatów SLD w wyborach europejskich!

 ADS to weekendowa szkoła dla wszystkich, którzy w swojej działalności politycznej, społecznej i związkowej kierują się wartościami progresywnymi. Jest to okazja do poszerzenia wiedzy w różnych aspektach od polityki społecznej po zagraniczną poprzez udział w warsztatach i spotkaniach z wybitnymi ekspertami i praktykami. W plan każdego zjazdu wpisane są również warsztaty z umiejętności komunikacyjnych prowadzone przez doświadczonych trenerów ze Szkoły Liderów. ADS daje również okazję do poznania osób reprezentujących inne środowiska polityczne, zrozumienia różnic i podobieństw między nimi oraz nawiązania kontaktów, które mogą przynieść owoce w postaci przyszłej współpracy.

 Akademię organizuje polskie biuro Fundacji im. Friedricha Eberta we współpracy z uznanymi organizacjami partnerskimi. Są to: Ośrodek Myśli Społecznej im. Ferdynanda Lassalle’a (OMS Lassalle), Fundacja Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Amicus Europae, Krytyka Polityczna, Fundacja Centrum im. Ignacego Daszyńskiego (CID), Międzynarodowe Centrum ds. Badań i Analiz (ICRA) oraz Fundacja Global.Lab.

 Akademia składa się z pięciu modułów szkoleniowych. Każdy z nich zorganizowany będzie przez Fundację im. Friedricha Eberta  we współpracy z jednym lub dwoma partnerami:

  1. Wartości podstawowe: wolność, sprawiedliwość, solidarność – 18-20  października 2019 – OMS Lassalle
  2. Demokracja parlamentarna i partie polityczne – 22-24 listopada 2019 – CID
  3. Państwo opiekuńcze i gospodarka rynkowa – 10-12 stycznia 2020 – ICRA
  4.  Demokracja i społeczeństwo polityczne – 21-23 lutego 2020 – Krytyka Polityczna
  5.  Integracja europejska i progresywna polityka zagraniczna – 20-22 marca 2020 – Amicus Europae i Global.Lab

 Każdy moduł rozpocznie się w piątek po południu od spotkania w siedzibie Fundacji im. Friedricha Eberta (ul. Podwale 11, godz. 15.30), a kończy w niedzielę po obiedzie (przyjazd autobusem do centrum Warszawy około 16.00). Akademia będzie się odbywać w hotelu/centrum konferencyjnym niedaleko Warszawy.

 Akademia otwarta jest na pełnoletnich uczestników i uczestniczki posiadających już pewne doświadczenie w działalności społecznej, politycznej, związkowej lub medialnej. Nie wprowadzamy żadnej górnej granicy wiekowej, natomiast przyjmujemy zasadę, że pod względem płci nierównowaga nie może przekroczyć wartości 60/40 procent. Udział w ADS jest bezpłatny – uczestnicy i uczestniczki pokrywają jedynie koszty dojazdu do Warszawy. 

Zapraszamy zainteresowanych do wysyłania zgłoszeń do 15 września  przez formularz aplikacyjny: http://adsfes.pl/aplikuj/

 Licząc na Państwa wsparcie przesyłam socjaldemokratyczne pozdrowienia,

 

dr Bartosz Rydliński

Centrum im. Ignacego Daszyńskiego

 

  Jesteśmy na FB i YouTube                                      Profil OKW na FB