Wielu działaczy Okręgu Warszawskiego PPS wzięło jak co roku udział w upamiętnieniu mogił naszych działaczy na kilku głównych cmentarzach stolicy: Bródnowskim,  Powązkach Cywilnych, Powązkach Wojskowych, Północnym,  Żydowskim i Ewangelickim.

  Z grona osób którym należy podziękować za przygotowanie tej wielowątkowej akcji, uczestnictwo w  uporządkowaniach grobów i upamiętnieniu,  sprzątnięcia po pewnych aktach złośliwej  akcji sił niechętnych naszej partii  i  sporządzeniu  wniosków - co należy zmienić:

Małgorzata  Białek,  Krystyna Narwicz, Sabina Bakus,  Tomek Chohlewicz, Marcin Wożniczko, Adam Chętowski, Bolesław Smoliński, Ryszard Dzieniszewski  oraz  rodziny i krewni Osóbków, Mościckich, Mulaków,  Lipskich, Żeglińskich i wielu innych z  rodzin kombatantów .

 W kilka dni po uroczystościach dotarła naeszcie do nas informacja o  budowie  dużego zbiorczego pomnika  ofiar wśród działaczy i żołnierzy niepodległościowych  - narodowości żydowskiej na Cmentarzu na  ulicy Okopowej.  Jest to ostatnie  znaczące uzupełnienie  naszej historii PPS.

 

             

 

 

Ryszard Dzieniszewski