Kandydaci do Sejmu i Senatu RP Kandydujący z  list KW SLD rekomendowani przez Polską Partię Socjalistyczną:

 LISTA Nr 3

Kandydaci do Senatu RP

 

KONIECZNY Wojciech Jan
Okręg wyborczy (Częstochowa) 69

 

Otrzymał 49 261 głosów

Doświadczenie

Z wykształcenia lekarz, specjalista neurolog z 25 letnim stażem pracy. Pracę zawodową rozpoczął w latach 90tych od funkcji asystent, przez pracownika pogotowia w Dąbrowie Zielonej, konsultanta Szpitala w Blachowni, po lekarza na Oddziale Neurologicznym Miejskiego Szpitala w Częstochowie.

Od czerwiec 2019r.

Radny Sejmiku Województwa Śląskiego

 Od marzec 2019r.

Przewodniczący Krajowej Rady Naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej

 Od 1 stycznia 2013r.

Dyrektor Miejskiego Szpitala w Częstochowie

 W latach 2010-2012

Zastępca Dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie

 W  latach 2007- 2010
Przewodniczący Organizacji Terenowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy

 Od ponad 20 lat Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego

Edukacja

Czerwiec 2000r.

Politechnika Częstochowska
Studia Podyplomowe „Zarządzanie w Ochronie zdrowia”

 1989-1995r.

Śląska Akademia Medyczna Wydział Lekarski w Zabrzu

Prywatnie

Prywatnie Tata Oli i Antka, żonaty od przeszło 22 lata. Miłośnik dobrej literatury i muzyki, wieloletni fan zespołu Metallica. Z Częstochową
i regionem związany wielopokoleniowymi więzami rodzinnymi.

 

Kandydaci do Sejmu RP

JABŁOŃSKI Marek Jerzy
Okręg wyborczy 10 (Piotrków Trybunalski)
Numer na liście 17

 

Otrzymał 222 głosów

   

Socjalista, do 2001 roku nie był członkiem żadnej partii politycznej.

Członek Polskiej Partii Socjalistycznej, obecnie jej wiceprzewodniczący.

Inicjator założenia i przewodniczący Łódzkiego Koła PPS „Czerwona Łódź”.

Trzecią kadencję członek Rady Osiedla Widzew Wschód Jednostki Pomocniczej Urzędu Miasta Łodzi. Drugą kadencję przewodniczący Zarządu Osiedla Widzew Wschód. Aktywny działacz wielu organizacji społecznych, zawodowych, młodzieżowych, politycznych.

Gorliwy orędownik uzdrowienia, wzmocnienia i odbudowy społecznego ruchu spółdzielczego, w rolnictwie, handlu, usługach, produkcji a przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym. Takiej spółdzielczości w  której struktury zarządzania będą pod pełną i skuteczna kontrolą ich członków.

Uważa słusznie że „Demokracja” ma dokładnie oznaczać władzę ludu,  a nie władzę pieniądza i religijnych doktryn a „Państwo” ze swoimi strukturami i instytucjami ma być sferą usług dla społeczeństwa a nie narzędziem wyzysku w interesie posiadaczy kapitału.

KOŁACIŃSKI Jakub Zdzisław
Okręg wyborczy 9 (Łódź)
Numer na liście 17

 

Otrzymał 307 głosów

   
Absolwent stosunków międzynarodowych i amerykanistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończył również podyplomową organizację produkcji w Szkole Filmowej w Łodzi. W ostatnich latach zdobywał doświadczenie zawodowe jako kierownik projektów w branży badań rynku i opinii. Aktywista miejski, miłośnik zwierząt i kina. Członek łódzkiego koła PPS "Czerwona Łódź".

Do działań politycznych motywuje go palący problem katastrofy klimatycznej i jej konsekwencje, w tym proces pustynnienia regionu łódzkiego. Uważa, że ekologiczny socjalizm jest rozwiązaniem, dzięki któremu zatrzymamy proces eksploatacji i degradacji naszej ukochanej planety.
 
Marzy o Polsce zjednoczonej, której służba zdrowia leczy, system edukacji uczy, a władza nie wtrąca się w sprawy prywatne obywateli. Ma dość podsycanej przez polityków atmosfery nienawiści i jest przeciwny wykorzystywaniu mediów publicznych oraz przemysłu filmowego jako narzędzia propagandy rządu PiS

KRÓL Judyta
Okręg wyborczy 25 (Gdańsk)
Numer na liście 11

 

Otrzymała 990 głosów

 

 

Mam 32 lata. Pochodzę z Pruszcza Gdańskiego. Jestem absolwentką pedagogiki społecznej i kulturoznawstwa na UG. Przygotowuje na tej samej uczelni rozprawę doktorska dotycząca regionalistyki pomorskiej, a konkretnie subregionu kociewskiego. Jestem zaangażowana w kociewski ruch regionalny, m.in jestem w zarządzie Trójmiejskiego Klubu Kociewiakow. Ponadto działałam lokalnie w pruszczanskim ruchu miejskim, w którym głównie zajmowałam się planami rewitalizacji terenów pocukrowniczych. W ramach projektów naukowych badałam tożsamość pomorska, a także kapitał społeczny wsi pomorskiej. Od lat młodości działałam w stowarzyszeniach lewicowych. Byłam działaczka Młodych Socjalistów i ATTACu. Od 2 lat jestem w Polskiej Partii Socjalistycznej. Przewodzę pomorskim strukturom partii, a od marca jestem członkinią

ZIELENIEWSKI Rafał Roman
Okręg wyborczy 13 (Kraków)
Numer na liście 23

 

Otrzymał 201 głosów

 
 
Informatyk z zawodu, pracuje w firmie komputerowej notowanej na giełdzie.

Rodzina Zieleniewskich jest związana z Krakowem ponad 200 lat.

Sekretarz Centralnego Komitetu Wykonawczego Polskiej Partii Socjalistycznej, popiera ideę sojuszu wyborczego wszystkich partii lewicowych w Polsce gdyż łączy nas wspólny system wartości, którego istotą jest sprawiedli­wość społeczna i dbałość o wysoki poziom życia polskich rodzin.

Prezes Polskiej Unii Lokatorów, zainicjował i doprowadził do nadania skwerowi w Warszawie imie­nia Jolanty Brzeskiej, działaczki lokatorskiej, która, zginęła spalona.

Sekretarz Branżowej komisji dialogu społecznego ds. zaspokajania potrzeb mieszka­niowych i prze­ciw­dzia­ła­niu wyklucze­niu społecznemu lokatorów poprzedniej kadencji, broni interesów lokatorów mieszkań komunalnych.

ZIĘBA Piotr
Okręg wyborczy 11 (Sieradz)
Numer na liście 17

 

 

Otrzymał 501 głosów

   
 

Socjalista,   od  20 lat aktywny  w  pabianickim kole PPS.

Członek Rady Naczelnej PPS w dwu ostatnich kadencjach.

Ukończył  studia  z zakresu prawa i administracji.

Działa społecznie w kilku stowarzyszeniach i   organizacjach  pomocowych.

Problemy,  którymi chciałby w  dalszym  ciągu się zająć to:

- naprawa przepisów i ustaw, zwłaszcza tych tworzonych obecnie niezgodnie z Konstytucją RP

- uporządkowanie kwestii recyklingu odpadów, skasowanie dzikiego  i  nielegalnego importu śmieci, skuteczne opanowanie plagi pożarów wysypisk odpadów, aktywna rekultywacja nieużytków, ochrona  zieleni i zalesianie. Cel główny tych działań to ochrona zdrowia Polaków

 I  tworzenie przyjaznego środowiska przyrodniczego.

- poprawa stanu porządku i bezpieczeństwa obywateli. W tym celu należy wzmóc profilaktykę

 i współpracę policji z samorządami, innymi służbami, a także instytucjami oświatowymi oraz młodzieżą.

ŻURAWSKI Cezary
Okręg wyborczy 19 (Warszawa)
Numer na liście 31

 

Otrzymał 497 głosów

foto wybory

 

 Emeryt (od niedawna)

Członek PPS, Przewodniczący Okręgowego Komitetu Warszawskiego, Członek Rady Naczelnej PPS, Rzecznik prasowy Partii. Działacz związkowy (ZZPE). „Warszawiak” z urodzenia i przekonania.

Publicysta, dziennikarz. Publikuje w Dzienniku Trybuna i Przeglądzie Socjalistycznym. Aktywny w mediach społecznościowych.

Ukończył SZ przy Lotniczych Zakładach Naukowych (Wrocław i Tech. Mech nr3 w Warszawie. Studiował na PW (Wydział Eklektyczny).

38 lat pracował w zakładzie związanym z polskim przemysłem obronnym (konstruktor). Z przyczyn obiektywnych zmienił zawód. Do emerytury pracował w OPZZ, współtworząc media elektroniczne oraz w Biurze Prasowym OPZZ. Był członkiem redakcji „Związkowca”. Profesji dziennikarskiej uczył się między innymi, w studium przy Polskim Radio.

Uważa, że kluczowe tematy dla lewicowego polityka to praworządność, ekologia, edukacja, ochrona zdrowia oraz walka z wszelkimi formami wykluczenia społecznego.

 

Dane wg informacji Państwowej Komisji Wyborczej